Audit BOZP

Jste podnikatel a snažíte se mít všechny náležitosti ohledně bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (zkráceně BOZP) v perfektním pořádku? To je chvályhodné, avšak jste si skutečně jisti, že vše splňujete do posledního puntíku? Mnohdy i ti podnikatelé, jež věnovali dodržení všech náležitostí ohledně BOZP ve svém podniku skutečně mnoho času a úsilí, při kontrole z Oblastního inspektorátu práce nakonec s nelibostí zjistili, že inspektoři přesto nějaká pochybení objevili a v horším případě vystavili i pokutu.

Jak dostát všech povinností v oblasti BOZP?

Znát a správně rozumět všem normám, vyhláškám, zákonům a nařízením většinou není v silách podnikatele. Ve velkých firmách mají pro tuto činnost speciální zaměstnance s odbornou způsobilostí. Menším podnikům se to však z finančních důvodů nevyplatí. Pro ně je ideální využít službu externího auditora BOZP, který ve firmě provede kompletní audit BOZP.

Co je to audit BOZP a k čemu je dobrý?

Účelem auditu BOZP je provést kompletní vnitropodnikovou kontrolu všech náležitostí týkajících se BOZP. Na základě zjištěných dat pak může auditor navrhnout vhodná nápravná opatření, nebo je v případě zájmu podnikatele rovněž zrealizovat.

Jak se vyhnout pokutám při kontrole z OIP?

Snad každý podnik již někdy zažil kontrolu z Oblastního inspektorátu práce (OIP). Kontroly z OIP mohou být předem nahlášeny, ale ani tak se podnikatelům ne vždy podaří dostát všem povinnostem vyplývajícím ze Zákoníku práce. Inspektoři z OIP v podniku provádějí kontrolu veškerých prostor i příslušné dokumentace a pečlivě zjišťují, zda jsou splněny a dodržovány všechny náležitosti BOZP. Pakliže inspektor objeví nějaké pochybení, vše zaznamená a uloží podnikateli sjednat v nejbližší možné době patřičnou nápravu.

Pravomocí inspekce z OIP je rovněž ukládat za zjištěné nedostatky pokuty, které se mohou vyšplhat i na sedmimístné částky. Proto je v zájmu každého zaměstnavatele, aby měl všechny své povinnost ohledně BOZP v dokonalém pořádku. A právě k tomuto účelu slouží audit BOZP.

Auditor provede v podniku kompletní kontrolu BOZP

Pokud si chcete být jisti, že z hlediska BOZP splňujete všechny své povinnosti, objednejte si u nás audit BOZP. Auditor společnosti ENERGOM Projekty a.s. v podniku provede kompletní kontrolu všech prostor a rovněž veškeré dokumentace BOZP, směrnic, havarijních plánů, poskytování ochranných pracovních pomůcek, splnění povinnosti školení BOZP zaměstnanců příp. školení práce ve výškách nebo povinné školení řidičů referentských vozidel.

Pakliže auditor zjistí nějaké nedostatky, anebo přijde na optimálnější a efektivnější řešení, vše zaznamená a uvede ve zprávě, kterou Vám předá.

Na základě auditu BOZP pak provedete potřebné kroky a opatření, případně si na tuto práci opět povoláte odborníky z oboru BOZP ze společnosti ENERGOM Projetky a.s. tak, aby se vše dalo do pořádku před případnou kontrolou z Oblastního inspektorátu práce (OIP).

Kontaktujte nás

Chcete poptat naše služby nebo se jen na něco zeptat? Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme.

Proč spolupracovat s námi?

Působíme po celé ČR

Máme profesionální tým specialistů

Poskytujeme konzultace zdarma

Máme stovky spokojených klientů

V oboru se pohybujeme přes 15 let

Školení provádíme osobně i online na dálku

Plníme termíny a hlídáme je za Vás

Známe nové i plánované úpravy v zákonech

Zastupujeme při kontrolách kontrolních orgánů