Školení BOZP

Platné zákony ČR nařizují všem zaměstnavatelům pravidelně a podle určitého zařazení zaměstnanců, provádět pravidelně školení bezpečnosti práce. Jenže znáte to sami, že v případě nástupu do nového zaměstnání, jste sporadicky seznámeni se základními pravidly a spíše, než přednáška vás čeká příslušný formulář, kde podpisem stvrdíte, že jste s bezpečností práce byli seznámeni a všemu naprosto rozumíte.

Proč zaměstnavatelé školení BOZP podceňují?

Školením BOZP musí projít každý nový zaměstnanec na jakémkoli pracovišti. Pokud vykonáváte běžnou administrativu v kanceláři, nejspíš nedojdete do kontaktu s těžkou technikou nebo třeba motorovou pilou, ale přeci jen by mohlo být, v rámci prevence, školení důležité. Jenže pro zaměstnavatele je to maření času, alespoň to tak vnímají, který jim nikdo neproplatí, a oni potřebují pracovníka ihned.

Návratnost investic ve školení BOZP

Že jim nebude školení proplaceno, není až taková pravda. Investují maximálně jeden pracovní den svých zaměstnanců a ti budou znát základní pravidla, která mohou ochránit nejen jejich zdraví, ale i majetek zaměstnavatele. Takže v globálním hodnocení jim investovaná částka přece jen bude navrácena a v moderní době nemusí pořádat školení pro každého nového zaměstnance zvlášť.

Proč je důležité školení BOZP

Zejména z důvodu preventivního opatření. Není pravdou, že je všechno jasné, zvláště pak při práci se stroji, těžkou technikou a podobných činnostech, nemusí každý celý proces fungování znát, takže je mnohem jednodušší školení uspořádat a předejít tak nejen poškození vlastního majetku zaměstnavatele, ale také ochrany zdraví svých zaměstnanců.

Ochrana majetku, ale i zdraví je součástí školení BOZP

Pokud jako firma zaměstnáváte lidi, chcete, aby pracovali a ne aby trávili čas v pracovní neschopnosti. Přitom pracovní úraz může dotyčného zbavit výkonu práce nejen na několik týdnů, ale dokonce i měsíců. Seznamte své zaměstnance s veškerým fungováním procesu práce a tak i bezpečnosti práce a ochrany zdraví.

Jaká školení BOZP jsou

Každý nový zaměstnanec, na jakékoli pozici musí projít úvodním školení při nástupu do zaměstnání. Dále pak v případě, že, a to na jakékoli pozici, bude dlouhodobě v pracovní neschopnosti, tedy několik měsíců, je nutné při nástupu do zaměstnání opět projít základním školením o bezpečnosti práce. Zaměstnanci, kteří pracují se stroji, vozidly, a podobnou technikou, či ve výškách nebo neobvyklých prostorách, musí být pravidelně proškolováni ze všech důležitých poznatků o komplexní bezpečnosti a ochraně zdraví při práci.

Naštěstí si jako zaměstnavatel nemusíte lámat hlavu s tím, jak školení provést. Existují externí firmy, které veškerou dokumentaci i práci s tím spojenou provedou za vás.

Kontaktujte nás

Chcete poptat naše služby nebo se jen na něco zeptat? Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme.

Proč spolupracovat s námi?

Působíme po celé ČR

Máme profesionální tým specialistů

Poskytujeme konzultace zdarma

Máme stovky spokojených klientů

V oboru se pohybujeme přes 15 let

Školení provádíme osobně i online na dálku

Plníme termíny a hlídáme je za Vás

Známe nové i plánované úpravy v zákonech

Zastupujeme při kontrolách kontrolních orgánů