Specialista na bezpečnost práce a požární ochranu

C e n t r u m B O Z P p r o f i r m y a p o d n i k a t e l e


Požární ochrana

Jak důležitá je požární ochrana pozná každý, až už je většinou pozdě a přijde nejen o majetek, ale někdy bohužel i o zdraví své nebo svých blízkých či zaměstnanců. Pokud se něco někde zanedbá a podcení, nemálo se to může vymstít právě požárem a shořením nemalého vlastnictví.

Požární ochrana v zaměstnání

Že je kladen malý důraz na požární ochranu poznal snad každý, který se v případě požáru, nebo podobného neštěstí pokoušel dostat z budovy, nebo hledal potřebný hasicí přístroj. Ať tak nebo onak, většinou se provedou jen základní potřeby, v rámci prevence, ale na použití v praxi spolu se zkouškou, zda vše funguje, se ohled již nebere. Kontroloři se tak setkávají s hasicími přístroji, kterým vypršela platnost po revizi, nebo uzamčenými únikovými východy. A nejen to. Sami zaměstnanci jsou o požární ochraně a veškerými úkony s tím spojenými seznámeni jen zřídka a často je porušují.

Vyhlášky a zákony o požární ochraně

Zákony České republiky jsou neúprosné a je potřeba se řídit veškerými nařízeními, která jsou stanovena a to nejen, aby majitele či uživatele objektu nepostihla sankce za porušení, ale především jako prevence a ochrana majetku i zdraví. Platné vyhlášky stanoví, že každá firma, a to i jednotlivý OSVČ, musí své prostory zabezpečit podle požární ochrany.

Dokumentace PO

S tím souvisí i kompletní dokumentace a to nejen jako potřebné a zákonem stanovené označení únikových východů, ale i další potřebné stanovy. Vzhledem k tomu, že se zákony a vyhlášky ČR občas obměňují, je nezbytné, aby se tomuto odvětví podrobně ve firmě věnoval jistý pracovník. Pokud to není možné, nebo jako zaměstnavatel určíte, že je zbytečné na tuto práci někoho přijímat do zaměstnaneckého poměru, měli byste v tomto případě kontaktovat externí firmu. Ta provede obchůzku pracoviště a nejen zařídí kompletní dokumentaci, ale také doporučí určitá řešení, která by práci na pracovišti usnadnila a ochránila majetek před případným vznikem požáru.

Školení požární ochrany

Jak moc se nevyplatí oblast požární ochrany podceňovat, pozná každý, kdo někdy vlivem požáru přišel o nemalý majetek. U nás vám zajistíme nejen vše potřebné na pracovišti s kompletní dokumentací požární ochrany, ale také provedeme správné úkony i v oblasti školení PO. Stojí určitě za to, aby každý zaměstnanec tímto školením prošel a znal tak způsoby, které nesmí zapomínat a případně si je osvěžit. Následky v případě zanedbání, mohou být fatální a přitom stačí jen pouhá neopatrnost.

Již nemálo zaměstnavatelů a majitelů areálů, podcenilo oblast požární ochrany, a i když se předem zajistilo vysokou pojistkou, škody napáchané posléze jim již nikdo nevrátil. Nevyplatí se podceňovat.

Odborníci naší společnosti ENERGOM Projekty, a.s. Vám zajistí vše potřebné pro dodržení zákonů v oblasti požární ochrany.

BOZP a zákon

Pomoc při dodržení veškerých náležitosti se zajištěním:

bezpečnost na pracovišti
povinné školení BOZP prevence pokut

Zajišťujeme profesionální služby BOZP a PO.

Kontakt

ENERGOM Projekty, a.s.

CENTRUM BOZP A PO ČR

+420 777 929 770

info@energom.cz

www.energom.cz

IČ: 29001838, DIČ: CZ29001838

Dále by Vás mohlo zajímat

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace