Specialista na bezpečnost práce a požární ochranu

C e n t r u m B O Z P p r o f i r m y a p o d n i k a t e l e


Roční prověrka BOZP

Bezpečnost a ochrana zdraví při práci by měla být tím, na co zaměstnavatelé, ale i sami zaměstnanci berou největší ohled v součinnosti s vlastní výrobou a produkcí. Jenže když někdo daná rizika podcení a nebere na ně ohled, může přijít nejen k značné škodě, ale také újmě na zdraví.

Co obsahuje roční prověrka BOZP?

Samotná roční prověrka BOZP je komplexní zajištění stanov, dokumentů a průběhu práce, dle ohleduplnosti na vlastní zdraví, ale i na ochranu majetku a obecného okolí. Zahrnuje tak i požární ochranu a vše, co k ní patří, včetně důkladného školení o bezpečnosti práce, obzvlášť pak u rizikových oborů.

Bezpečnost práce - ochrana majetku, i lidí

Je nezbytné vědět, že ač se prevence podceňuje, laxní přístup k bezpečnostním opatřením v práci, je výrazně nejčastější příčina toho, proč vznikají pracovní úrazy, někdy bohužel i se smrtelnými následky. Bylo již mnoho takových, kteří si říkali, že zrovna jim se podobná situace stát nemůže, protože jsou přece mistry svého oboru. Jenže bohužel, i ty nejlepší, pokud situaci podcení, se takové neštěstí nevyhne. V lepším případě dojde „jen“ na škody majetkové, což však může znamenat finanční sankce a to se zas projeví na dalších stránkách lidského fungování, zdraví počínaje.

Roční prověrka BOZP - Nepodceňujte situaci

Proč si tedy dělat zbytečné problémy a veškerou bezpečnost a ochranu při práci i požární ochranu podceňovat? Jestliže jste majitel firmy, nestačí, aby byly všem zaměstnancům rozdány formuláře, kde podpisem stvrdí pravdivost všech daných údajů a to, že jim rozumí, bude se dle nich řídit a chápe riziko zanedbání. To je sice jistá právní ochrana pro zaměstnavatele, ale rozhodně nezabraňuje vzniku nešťastných událostí.

BOZP - Vyhlášky a samotný zákon

Samozřejmě bezpečnost a ochrana zdraví při práci, ale požární ochrana, je zákonem chráněna a upravena. Naši zákonodárci jsou činní a již několikrát došlo k úpravám i doplnění takových předpisů proto, aby se co nejvíce zamezilo možnému vzniku nepříjemných až tragických událostí. Jde nejen o majetek, a především životy, ale i ochranu životního prostředí, ekonomiky a dalších sekcí lidského žití. Pakliže jako provozovatel podniku podceníte situaci a podle novelizovaných vyhlášek i samotného zákona postupovat nebudete, je možné, že vás stihne nemalá sankce za porušení.

Profesionální zajištění BOZP - ENERGOM Projekty, a.s.

To, aby veškerá dokumentace, ale i řešení pracoviště a přilehlých objektů bylo v souladu se zákonem, ale i zabezpečením proti vzniku a rozvoji ničivých požárů, zabezpečují odborné firmy. Ty, jež se zabývají touto sekcí, znají dobře jak nové vyhlášky, tak připravované předpisy. Vždy a včas umí řešit situaci a vám tak pomoci zabránit vzniku nepříjemných situací, které by vedly ke značným ztrátám. Společnost ENERGOM Projekty, a.s. Vám zajistí prověrku BOZP v celé ČR.

BOZP a zákon

Pomoc při dodržení veškerých náležitosti se zajištěním:

bezpečnost na pracovišti
povinné školení BOZP prevence pokut

Zajišťujeme profesionální služby BOZP a PO.

Kontakt

ENERGOM Projekty, a.s.

CENTRUM BOZP A PO ČR

+420 777 929 770

info@energom.cz

www.energom.cz

IČ: 29001838, DIČ: CZ29001838

Dále by Vás mohlo zajímat

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace