ENERGOM PROJEKTY a.s. - působnost celá ČR Specialista na bezpečnost práce a požární ochranu

BOZP pro firmy a podnikatele


Školení BOZP

Platné zákony ČR nařizují všem zaměstnavatelům pravidelně a podle určitého zařazení zaměstnanců, provádět pravidelně školení bezpečnosti práce. Jenže znáte to sami, že v případě nástupu do nového zaměstnání, jste sporadicky seznámeni se základními pravidly a spíše, než přednáška vás čeká příslušný formulář, kde podpisem stvrdíte, že jste s bezpečností práce byli seznámeni a všemu naprosto rozumíte.

Proč zaměstnavatelé školení BOZP podceňují?

Školením BOZP musí projít každý nový zaměstnanec na jakémkoli pracovišti. Pokud vykonáváte běžnou administrativu v kanceláři, nejspíš nedojdete do kontaktu s těžkou technikou nebo třeba motorovou pilou, ale přeci jen by mohlo být, v rámci prevence, školení důležité. Jenže pro zaměstnavatele je to maření času, alespoň to tak vnímají, který jim nikdo neproplatí, a oni potřebují pracovníka ihned.

Návratnost investic ve školení BOZP

Že jim nebude školení proplaceno, není až taková pravda. Investují maximálně jeden pracovní den svých zaměstnanců a ti budou znát základní pravidla, která mohou ochránit nejen jejich zdraví, ale i majetek zaměstnavatele. Takže v globálním hodnocení jim investovaná částka přece jen bude navrácena a v moderní době nemusí pořádat školení pro každého nového zaměstnance zvlášť.

Proč je důležité školení BOZP

Zejména z důvodu preventivního opatření. Není pravdou, že je všechno jasné, zvláště pak při práci se stroji, těžkou technikou a podobných činnostech, nemusí každý celý proces fungování znát, takže je mnohem jednodušší školení uspořádat a předejít tak nejen poškození vlastního majetku zaměstnavatele, ale také ochrany zdraví svých zaměstnanců.

Ochrana majetku, ale i zdraví je součástí školení BOZP

Pokud jako firma zaměstnáváte lidi, chcete, aby pracovali a ne aby trávili čas v pracovní neschopnosti. Přitom pracovní úraz může dotyčného zbavit výkonu práce nejen na několik týdnů, ale dokonce i měsíců. Seznamte své zaměstnance s veškerým fungováním procesu práce a tak i bezpečnosti práce a ochrany zdraví.

Jaká školení BOZP jsou

Každý nový zaměstnanec, na jakékoli pozici musí projít úvodním školení při nástupu do zaměstnání. Dále pak v případě, že, a to na jakékoli pozici, bude dlouhodobě v pracovní neschopnosti, tedy několik měsíců, je nutné při nástupu do zaměstnání opět projít základním školením o bezpečnosti práce. Zaměstnanci, kteří pracují se stroji, vozidly, a podobnou technikou, či ve výškách nebo neobvyklých prostorách, musí být pravidelně proškolováni ze všech důležitých poznatků o komplexní bezpečnosti a ochraně zdraví při práci.

Naštěstí si jako zaměstnavatel nemusíte lámat hlavu s tím, jak školení provést. Existují externí firmy, které veškerou dokumentaci i práci s tím spojenou provedou za vás.

BOZP a zákon

Pomoc při dodržení veškerých náležitosti se zajištěním:

bezpečnost na pracovišti
povinné školení BOZP prevence pokut

Zajišťujeme profesionální služby BOZP a PO.

Kontakt

ENERGOM Projekty, a.s.

CENTRUM BOZP A PO ČR

+420 777 929 770

info@energom.cz

www.energom.cz

IČ: 29001838, DIČ: CZ29001838

Dále by Vás mohlo zajímat

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace